Aqua Medic Kalkwasserpowder 350g / 1000ml

Producent: Aqua Medic
Dostępność:
Jest Jest

Aqua Medic Kalkwasserpowder 350g / 1000ml

Kalkwasserpowder to wodorotlenek wapnia do wytwarzania wody wapiennej (kalkwasser) do akwariów morskich.
Dodawanie kalkwasser przynosi kilka pozytywnych efektów w przypadku akwariów rafowych. Dodając kalkwasser zwiększa się zawartość wapnia, a jeżeli KH jest wystarczająco wysokie, z wody wytrącane są fosforany. Dzięki temu można powstrzymać wzrost glonów nitkowatych i przyśpieszyć wzrost glonów wapiennych.

Kalkwasser można stosować we wszystkich reaktorach oraz mieszaczach wody wapiennej. Należy jednak zawsze przestrzegać zaleceń producenta.

Najlepszą metodą jest uzupełnianie odparowanej wody roztworem kalkwasser za pomocą pompy Aqua Medic Niveaumat (pompa perystaltyczna z czujnikiem poziomu wody).

Zastosowanie kalkwasser (wody wapiennej) przynosi wiele pozytywnych efektów w akwarium rafowym. Wzrasta stężenie
wapnia, redukowane jest stężenie fosforanów przez wytrącanie, wzrasta odczyn pH. Dodatkowo, hamowany jest wzrost glonów
nitkowatych, a glony wapienne rozrastają się szybciej.

Zastosowanie/Dawkowanie
Należy stosować się do zaleceń producentów mieszaczy wapnia i reaktorów. W przypadku dozowania ręcznego, należy jedną łyżkę rozpuścić w 5 litrach wody kranowej lub osmotycznej, silnie wymieszać i pozostawić do wytrącenia osadu na dnie.

Dozować
należy tylko czysty roztwór. Ze względu na wysokie pH wody wapiennej zaleca się powolne dozowanie roztworu.

Skład
wodorotlenek wapnia (pierwiastek Ca(OH2)) Bezpieczeństwo i przechowywanie Tylko do użycia w akwarium. Trzymać z dala od dzieci. W przypadku kontaktu ze skórą przemyć natychmiast zimną wodą. W przypadku kontaktu z oczami przemyć natychmiast zimną wodą.

© morskie.com 2017
oprogramowanie: SOTE