Reef Interests All In One Biopellets XL 600g/1000ml

Producent: Reef Interests
Dostępność:
Jest Jest
259,00 zł

Reef Interests All In One Biopellets XL 600g/1000ml

All in one Biopellets jest produktem, który z powodzeniem ma walczyć zarówno z azotanami jak i fosforanami, bez potrzeby użycia osobnych adsorberów na fosforany. Firma podkreśla, że All in one biopellets, podobnie jak Np reducing biopellets, wytwarzane są z najwyższej jakości składników, aby zapewnić całkowicie bezpieczne używanie produktu w zbiorniku z wrażliwymi i cennymi zwierzętami.

AIO Biopellets XL najlepiej pracują w bardzo wysokim przepływie wody. Powodują one wzrost bakterii w warunkach tlenowych, które zużywają związki azotowe (amoniak, azotyny i azotany) oraz fosforany. Ta konwersja nieorganicznego azotu i fosforu w mikrobiologiczną masę nazywana jest immobilizacją. W przeciwieństwie do beztlenowej denitryfikacji pelety używane są w warunkach tlenowych i nie produkują gazów N2 (azotu) ani toksycznego H2S (siarkowodoru), co jest często obserwowane w denitryfikacji.

Dawkowanie: 100g/100L wody akwariowej. Regularnie mierz azotany i fosforany i uzależnij ilość AIO BP XL od wyników testów. Zwiększaj ilość pelet powoli, przez okres kilku tygodni.

Ważne:
Potrzebny jest silny odpieniacz, dobre napowietrzanie wody w akwarium.
Należy utrzymać duży przepływ wody.
Zastosowanie ozonu i UV przez złoże pigułek negatywnie wpływa na osiedlanie się bakterii na pigułkach i wydłuża czas dojrzewania filtra
Aby uniknąć gwałtownego skoku parametrów oraz dać możliwość przystosowania się zwierząt do nowych warunków, zaleca się użycie mniejszej ilości biopeletek na początku i stopniowe ich uzupełnianie.

© morskie.com 2017
oprogramowanie: SOTE