Red Sea TRACE-COLORS ABCD Suplement 4x100ml

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: Red Sea
  • Dostępność: Jest Jest
  • 90,00 zł

jod, brom i fluor, kompleks potasu i boru, kompleks 8 "metali lekkich", kompleks 18 pierwiastków śladowych.

Red Sea TRACE-COLORS ABCD Suplement 4x100ml

Składający się z czterech osobnych preparatów Red Sea TRACE-COLORS został tak skomponowany, aby przy dawkowaniu równych porcji w pełni zaspokoić potrzeby koralowców.

Dawkowanie podane na opakowaniu stanowi punkt odniesienia i należy je korygować w zależności od obsady - już po niedługim czasie regularnego dawkowania możemy zaobserwować niezwykłą eksplozję pigmentacji i wzrostu koralowców.

TRACE Colour A: zawiera jod, brom i fluor - działają jako przeciwutleniacze w tkankach miękkich i warstwie śluzu koralowców , zmniejszając możliwość blaknięcia koralowców. Jod i brom są odpowiedzialne za wytwarzanie różowych chromo-protein (pocciloporin).

TRACE Colour B: kompleks potasu i boru. Potas odgrywa istotną rolę w transporcie składników odżywczych w tkankach miękkich koralowców (w tym składników odżywczych dostarczanych przez zooxantelle). Potas i bor znacząco wpływają na odczyn ph w tkance koralowca, buduje tkankę miękką i pomagają przy powstawaniu aragonitu w szkielecie. Potas jest odpowiedzialny za czerwone chromo-proteiny.

TRACE Colour C: kompleks 8 "metali lekkich", zawiera żelazo, manganu, kobalt, miedź, aluminium, cynk, chrom i nikiel. Te mikroelementy są niezbędne w wielu biochemicznych procesach metabolicznych, w tym oddychanie, produkcja energii, chlorofilu i procesie fotosyntezy. Mikroelementy zawarte w Coral Colour C są związane z intensyfikacją kolorów żółtego i zielonego.

TRACE Colour D: kompleks 18 pierwiastków śladowych. Te 18 elementów (ze wszystkich pierwiastków śladowych w wodzie oceanicznej) biorą udział w procesach metabolicznych wewnątrz szkieletu i tkanek miękkich koralowców. Mikroelementy te są odpowiedzialne za intensyfikację koloru niebieskiego.